Copyrights IQ POWER © 2023- Created by IQP with WebWave CMS

 

 

 

 

 

11 września 2016

POWRÓT DO LISTY GIER

GRAN TURISMO SPORT

Pomimo, że nowe Gran Turismo ukaże się prawie trzy lata po premierze Gran Turismo 6, to jednak twórcy nie zdecydowali się na umieszczenie w nazwie cyfry 7. Będzie to pierwsza gra serii dedykowana konsoli PS4. Polyphony Digital chciało stworzyć grę bardziej dedykowaną e-sportowi, wyznaczającą nowy kierunek wirtualnych pojedynków za kierownicą. Jednak o tym przekonamy się jak zagramy w GT Sport i dostaniemy odpowiedź kiedy doczekamy się na Gran Turismo 7.

 

 

Rozgrywka w Gran Turismo Sport jest taka sama jak w poprzednich częściach. Pniemy się w górę po szczeblach motoryzacyjnej kariery, zasiadając za kierownicą coraz potężniejszych maszyn i biorąc udział w coraz bardziej prestiżowych zawodach. Do dyspozycji mamy zarówno samochody fabryczne, jak i bolidy wyścigowe czy modele koncepcyjne, którymi możemy jeździć na wielu autentycznych torach oraz fikcyjnych trasach w różnych zakątkach świata.

 

W Gran Turismo Sport bardzo duży nacisk położono na tytułowe sporty motorowe w połączeniu z rywalizacją wieloosobową. Studio Polyphony Digital podjęło współpracę z FIA - Federation Internationale de l’Automobile, które posiada prawa do mistrzostw w rajdach i wyścigach samochodowych, aby pozwolić graczom toczyć sieciowe zmagania oraz walczyć o te same prestiżowe tytuły i puchary, jak kierowcy wyścigowi.

 

Rywalizacja odbywa się na dwóch płaszczyznach – użytkownicy reprezentują swoje kraje lub ulubionych producentów samochodów. W parze z autentycznymi sportowymi doznaniami poszło zwiększenie realizmu modelu jazdy, ale deweloper dołożył starań, by Gran Turismo Sport było tak samo przystępne dla graczy jak poprzednie odsłony serii.

PRZEJDŹ DO SKLEPU