Copyrights IQ POWER © 2023- Created by IQP with WebWave CMS

08 stycznia 2017
VISA FORMULA E VEGAS eRACE

1.000.000 dolarów na stole, najwyższa nagroda w historii wyścigowego eSportu. W Las Vegas 7 stycznia 2017 odbył się finał Visa Formula E eRACE, imprezy e-wyścigowej, która towarzyszy zawodom Formuły E. W finale oprócz 20 zawodowych kierowców wśród, których takie gwiazdy jak Lucas Di Grasi, Nick Heidfeld, Nelson Piquet Jr, Nico Prost, Sebastian Buemi, Jean Eric Vergne, wzięło udział 10 graczy wyłonionych we wcześniejszych, ogólnoświatowych eliminacjach. Na zwycięzcę czekało 200.000 dolarów nagrody. Zawody odbywały się na realistycznym torze po ulicach Las Vegas w grze RFactor 2 na platformie PC, gracze zasiadali w fotelach Playseat® Formula E i używali kierownic firmy Thrustmaster.

Po niezwykłej walce zwyciężył fiński gracz Olli Pkhala, ale został ukarany za nieprawidłowe użycie Fanboost w ostatniej fazie wyścigu i przesunięty na trzecią pozycję i w ten sposób zwycięzcą został holenderski gracz Bono Huis. Drugie miejsce zajął profesjonalny kierowca teamu Formula E Mahindra Racing, Felix Rosenqvist. Bono Huis oprócz 200.000 dolarów za wygranie finału zgarnął także nagrodę za Pole Position po eliminacjach, czyli 25.000 dolarów. Największe pieniądze w historii SIM Racingu.